Парацетамол — інструкція із застосування таблеток і ціна

Парацетамол - инструкция по применению таблеток и цена

Додаток до інструкції по застосуванню

Парацетамол — широко поширений центральний ненаркотичний анальгетик, жарознижуючий препарат зі слабкими протизапальними властивостями. Ліки призначене для симптоматичної терапії, зменшення запалень і болю. Таблетки Парацетамол (paracetamol) блокують синтез ПГ в центральній нервовій системі, зменшують дію ПГ на терморегуляцію, посилюють тепловіддачу. Інструкція із застосування Парацетамолу вказує на ефективність препарату при лікуванні слабкого та помірного больового синдрому (міалгії, артралгії, мігрені, невралгії, головний та зубний болі, альгодисменореї), а також гарячкового синдрому на тлі інфекцій.

Ліки швидко всмоктується в організм і надає лікувальну дію протягом декількох годин, потім виводиться нирками у формі метаболітів.

1. Фармакологічна дія

Лікарська група:
Знеболювальне лікарський засіб, що володіє жарознижуючою дією.

Лікувальні ефекти:

  • Жарознижуючу дію;
  • Протизапальну дію;
  • Знеболюючу дію;
  • Пригнічення центру терморегуляції;
  • Пригнічення синтезу простагландинів.

Фармакокінетика:
Парацетамол швидко всмоктується і легко проникає в усі тканини організму.

Знеболюючий ефект Парацетамолу настає через півгодини, жарознижувальний — через дві години.

Зв’язування з білками крові незначне (не більше чверті від прийнятої дози).

Виведення: нирки.

2. показання до застосування

Симптоматичне лікування:

  • головних болів;
  • болю при менструаціях;
  • невралгії;
  • болю в суглобах;
  • станів, що супроводжуються підвищенням загальної температури тіла;
  • зубному болі;
  • болю в м’язах;
  • болів в спині.

3. Спосіб застосування

Парацетамол у формі таблеток:

  • для дітей 3-6 років: не більше двох грамів препарату в день, розподілені на три прийоми;
  • для дітей 9-12 років: не більше двох грамів препарату в день, розподілені на три прийоми;
  • для дорослих пацієнтів: не більше чотирьох грамів препарату в день, розподілені на три прийоми.

Парацетамол у формі сиропу:

  • для дітей від трьох місяців до одного року життя: до 5 мл сиропу в день, розподілені на кілька прийомів;
  • для дітей від одного року до 5-ти років: до 10-ти мілілітрів сиропу в день, розподілені на кілька прийомів;
  • для дітей від 5-ти до 12-ти років: до 20 мл сиропу в день, розподілені на кілька прийомів;
  • для дорослих пацієнтів: до 40 мілілітрів сиропу в день, розподілені на кілька прийомів.
За темою:  Дайвобет - інструкція із застосування, ціна

Парацетамол у формі ректальних свічок:

  • для дітей від трьох місяців до трьох років: 15 міліграм препарату на кожен кілограм ваги до чотирьох разів на день;
  • для дітей і дорослих пацієнтів з масою тіла більше 60-ти кілограм: 0,5 грам препарату до чотирьох разів на день;
  • для дітей 3-6-ти років: до двох грамів препарату до чотирьох разів на день;
  • для дітей 6-12 років: до двох грамів препарату в день, розділених на чотири прийоми.

Особливості застосування:
Парацетамол у формі таблеток слід приймати після їжі.

4. Побічні дії

  • Сечовидільна система: поява асептичної піурії, ниркові коліки, гломерулонефрит;
  • Серцево-судинна система: зниження здатності міокарда скорочуватися;
  • Різні реакції підвищеної чутливості до Парацетамолу:[/u] свербіж, висипання на шкірі, набряк Квінке;
  • Кровотворна система: зниження кількості тромбоцитів, зниження кількості лейкоцитів, анемія, підвищення кількості агранулоціти, поява метгемоглобіну в крові;
  • Центральна та периферична нервова система: сонливість, підвищення нервової збудливості;
  • Травна система: біль у шлунку, нудота, токсичне ураження печінки.

5. Протипоказання

  • Наявність функціональної недостатності нормальної діяльності печінки;
  • Індивідуальна непереносимість Парацетамолу або його компонентів;
  • Наявність запальних захворювань слизової оболонки кишечника;
  • Підвищена чутливість до Парацетамолу або його компонентів;
  • Наявність функціональної недостатності нормальної діяльності нирок.

Застосовувати з обережністю:

  • Застосування препарату у вагітних жінок;
  • Застосування Парацетамолу у годуючих матерів.

6. При вагітності та лактації

Вагітні жінки можуть приймати Парацетамол у будь-якій формі тільки у виняткових випадках.

Матері-годувальниці можуть приймати препарат в будь-якій формі тільки у виняткових випадках.

7. Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Одночасне застосування Парацетамолу з:

  • Рифампіцином або протиепілептичними лікарськими препаратами призводить до токсичного ураження печінки та зниження його жарознижуючої дії;
  • Саліциловою кислотою, спазмолітичні лікарськими препаратами, непрямими противосвертивающими лікарськими препаратами, похідними Кумарину, Кодеїном або Кофеїном призводить до посилення їх лікувальної дії;
  • Фенобарбіталом призводить до появи метгемоглобіну в крові;
  • Парамином, Пара-тралом, Пенталгином, Фервексом, Колд-флю, Темпалгином, Седал-М, Паравитом для дітей, Парапастом, Парафексом, Фармацитроном, Колдрексом, Аскофеном або Седалгином-Нео призводить до передозування Парацетамолом.
За темою:  Розчин Акласта - інструкція по застосуванню і ціна

8. Передозування

Симптоми:

  • Травна система: токсичне ураження печінки, нудота, позиви до блювоти;
  • Центральна нервова система: сонливість, запаморочення;
  • Серцево-судинна система: блідість шкірних покривів, блідість слизових покривів;
  • Сечовидільна система: токсичне ураження нирок.

Специфічне протиотрута: N-ацетилцистеїн внутрішньовенно або всередину.

Лікування передозування:

  • Промивання шлунка у перші години після прийому завищених доз;
  • Застосування N-ацетилцистеїну в будь-якій формі;
  • Дезінтоксикаційне лікування;
  • Симптоматичне лікування.

Гемодіаліз: у важких випадках.

9. Форма випуску

Таблетки 200 мг — 10 шт; 500 мг — 10 або 20 шт
Сироп, 125 мг/5 мл — фо. 50 або 100 мл
Супозиторії (свічки), 50,100, 250, 500 мг — 10 шт.
Суспензія ,120 мг/5 мл — фо. 100 мл.

10. Умови зберігання

  • Рівень вологості приміщення в межах норми;
  • Повна неможливість доступу дітей і сторонніх;
  • Відсутність попадання прямих сонячних променів.

Рекомендована температура зберігання Парацетамолу — не повинна перевищувати 25 градусів.

Рекомендований термін зберігання — різний, залежить від фірми-виробника та лікарської форми.

11. Склад

5 мл суспензії:

  • парацетамол — 120 мг.

1 таблетка:

  • парацетамол — 200 або 500 мг.

5 мл сиропу:

  • парацетамол — 125 мг.

1 супозиторія:

  • парацетамол — 100 мг.

12. Умови відпустки з аптек

Препарат відпускається без рецепта.

MAXCACHE: 0.53MB/0.00119 sec