Таблетки Цитрамон — інструкція по застосуванню і ціна

Таблетки Цитрамон - инструкция по применению и цена

Додаток до інструкції по застосуванню

Цитрамон відноситься до групи ненаркотичних засобів, анальгетиків. Це комплексне медичне засіб, активними складовими якого є поєднання парацетамолу, кофеїну та ацетилсаліцилової кислоти. Завдяки комплексному впливу препарат чинить протизапальну, анельгизирующее, знеболюючий, судинорозширювальний вплив на центри вогнищ запалення. Цитрамон застосовується для зменшення ефектів різних болів невеликої інтенсивності – головні, зубні біль, м’язова ломота, періодичні спазми. Також активно застосовується при гарячкових станах під час грипу.

1. Фармакологічна дія

Комбінований знеболюючий препарат, механізм розвитку лікувального ефекту якого обумовлена вхідними в його склад компонентами:

Ацетилсаліцилова кислота

  • Протизапальну дію;
  • Знеболюючу дію;
  • Жарознижуючу дію;
  • Посилення кровообігу в місці запалення;
  • Помірне пригнічення процесів згортання крові.

Парацетамол

  • Помірну протизапальну дію;
  • Жарознижуючу дію;
  • Знеболюючу дію.

Кофеїн

  • Розширення судин;
  • Посилення кровотоку;
  • Знеболюючу дію;
  • Стимулюючу дію.

2. показання до застосування

Болі різної локалізації, помірного та середнього ступеня тяжкості різного походження.

3. Спосіб застосування

Для виникнення вираженого лікувального ефекту, досить одноразового застосування Цитрамону. При відсутності бажаного результату, допустимо застосування препарату в дозуванні 1 таблетка двічі або тричі на добу.

4. Побічні дії

  • Порушення кровотворної системи (порушення згортання крові, кровотечі різної локалізації);
  • Порушення травної системи (болі в області живота, нудота, печія, блювання, виразкові ураження органів, розлади травлення, функціональні порушення діяльності печінки);
  • Порушення сечовидільної системи (токсичне ураження нирок);
  • Порушення нервової системи (головні болі, запаморочення);
  • Порушення органів чуття (порушення зорового сприйняття, зниження або повна відсутність слуху, відчуття шуму у вухах);
  • Різні алергічні реакції (шкірні висипання, некротичні ураження шкіри, синдром Стівенса-Джонсона, синдром Рейє (у пацієнтів дитячого віку), анафілактичний шок, [url=http://pillsman.org/22074-otek-kvinke.html]], шкірний свербіж).

5. Протипоказання

  • Виразкові ураження органів травної системи;
  • Індивідуальна непереносимість препарату або його компонентів;
  • Підвищений тиск крові судин печінки;
  • Порушення згортання крові;
  • Функціональна недостатність нирок;
  • Підвищена чутливість до препарату або його компонентів;
  • Порушення кровообігу серцевого м’яза високого ступеня тяжкості (ішемічна хвороба серця);
  • Захворювання системи кровотворення;
  • Вагітність і період лактації;
  • Функціональна недостатність печінки;
  • Пацієнти дитячого віку, що не досягли 15 років;
  • Заплановані хірургічні втручання.
За темою:  Дермазин - інструкція із застосування, ціна

6. При вагітності та лактації

Застосування препарату з першого по третій триместр вагітності категорично протипоказаний.

Застосування препарату на останніх термінах вагітності повинно відбуватися у виняткових випадках, коли лікувальний ефект препарату набагато перевищує його негативний вплив на організм матері і дитини і під обов’язковим наглядом лікаря.

Застосування препарату під час годування груддю може відбуватися тільки у випадку повного від нього відмови.

7. Взаємодія з іншими лікарськими засобами

  • При одночасному застосуванні з препаратами, що пригнічують здатність крові до згортання (непрямої дії), гормональних препаратів і препаратів, що знижують зміст глюкози в крові, спостерігається значне посилення лікувального ефекту останніх;
  • При одночасному застосуванні з протизапальними лікарськими засобами нестероїдної природи і Метотрексатом призводить до виникнення побічних ефектів;
  • При одночасному застосуванні з препаратами, що зменшують артеріальний тиск і препаратами, чий лікувальний ефект спрямований на усунення симптомів подагри, спостерігається значне зниження лікувального ефекту останніх;
  • При одночасному застосуванні з Рифампіцином, барбітуратами, препаратами, що чинять протиепілептичний ефект, препаратами, в чий склад входить етиловий спирт або алкогольними напоями, спостерігається розвиток печінкового отруєння.

8. Передозування

  • Порушення травної системи (блювота, болі в області шлунку, нудота);
  • Порушення нервової системи (запаморочення, втрата свідомості, ступор, різке зниження реактивної здатності, судоми);
  • Порушення дихальної системи (спазм бронхів, утруднене дихання);
  • Порушення системи кровотворення (поява кровотеч різної локалізації).

При виникненні будь-якого з перерахованих вище симптомів, необхідно негайно викликати «швидку допомогу» або якнайшвидше доставити пацієнта в найближчий лікувальний заклад.

9. Форма випуску

Таблетки, 240 мг+180 мг+30 мг — 6, 10, 12, 18, 20, 30 або 50 шт.

10. Умови зберігання

Цитрамон зберігається в сухому місці, недоступному для дітей.

Рекомендований температурний режим — не більше 25 градусів.

За темою:  Таблетки Викаир - інструкція по застосуванню і ціна

11. Склад

1 таблетка:

  • ацетилсаліцилова кислота — 240 мг;
  • парацетамол — 180 мг;
  • кофеїн (в перерахунку на протеїн) — 30 мг;
  • Допоміжні речовини: какао порошок, лимонної кислоти моногідрат, крохмаль картопляний, тальк, кальцію стеарат, полісорбат.

12. Умови відпустки з аптек

Препарат відпускається без рецепта.

MAXCACHE: 0.53MB/0.00124 sec