Дозування парацетамолу в таблетках для дітей: свічки, сироп, інструкція, аналоги, ціна

Показання до застосування

При лікуванні дитячих вірусних і інфекційних хвороб, ГРЗ, ГРВІ, грип, які супроводжуються гіпертермією, локалізованими хворобливими відчуттями, фахівці призначають ефективний лікарський препарат – парацетамол.

Парацетамол для дітей, незалежно від форми виготовлення, являє собою анальгетик, здатний допомогти зменшити біль і значно знизити високу температуру, мінімізувати перебіг запальних явищ в організмі.

Пити засіб призначається дітям лікуючим лікарем при:

  • наявності у пацієнтів гіпертермії, в період зараження гострими респіраторними захворюваннями, дитячими інфекціями (з метою знизити жар тіла);
  • для зменшення виражених больових симптомів без патологічного перебігу (головний, зубний, менструальний, м’язовий і суглобовий біль, мігрень, невралгія);
  • при температурі, викликаної одним із захворювань.
  • Інструкція по застосуванню

    Всі форми парацетамолу, будь то свічки, сироп, суспензія або таблетки, мають абсолютно рівні умови застосування, так як всі препарати даної групи, потрапляючи в кров, роблять системний вплив на організм хворого. Варіанти випуску медичного препарату дозволяють знайти хворій дитині найпривабливішу і раціональну для вживання форму лікарського засобу.

    Перед тим, як давати дитині парацетамол, уважно прочитайте дозування, які рекомендує інструкція по застосуванню.

    Ректальні свічки

    При неможливості прийняти медичний препарат перорально через ослабленого стану хворого або сильному блювотному позиві, нудоті, печії, болях у шлунку ліки використовують у вигляді супозиторіїв. Свічки вводять у пряму кишку, завдяки цьому парацетамол всмоктується і діє швидше.

    Дозировка парацетамола в таблетках для детей: свечи, сироп, инструкция, аналоги, ценаДозировка парацетамола в таблетках для детей: свечи, сироп, инструкция, аналоги, цена

    Дозування препарату призначається дитині за вказівкою лікаря:

  • Немовлятам з трьох місяців до року призначають свічки в дозі 0,08 г;
  • Малюкам від року до трьох років можна давати супозиторій у дозі 0,17 г;
  • Дітям з трьох років до шести лікар прописує один свічки в дозі 0,33 грамів і у віці від шести до дванадцяти не більше двох супозиторіїв у тому ж дозуванні.
  • При високій температурі необхідно ставити свічки не менше трьох разів на добу з перервою кожні чотири години.

    Сироп

    Дитячий парацетамол у сиропообразном вигляді застосовується при гіпертермії, застуді, грипі, після вакцинації. Коли хвороба ускладнюється супутніми захворюваннями, такими як ангіна, набряк горла, краще приймати сироп парацетамол.

    Сироп – дуже приємний солодкуватий розчин, що не викликає негативних відчуттів. Приймається сироп перорально, починаючи з другого місяця життя. До флакончика додається дозатор – спеціальний шприц, з допомогою якої можна точно відміряти необхідну кількість засобу.

    Бажано сироп не розбавляти, можна давати запивати ліки з-за його нудотності якою-небудь рідиною.

    При обов’язковому первинному огляді, а в подальшому за результатами аналізів і загального стану дитини, лікар-педіатр призначає індивідуальну схему лікування пацієнта. Зазвичай, якщо немає особливих показань, використовується дозування згідно з інформацією, яку містить вкладена в коробочку з ліками інструкція по застосуванню.

    Денна доза не повинна перевищувати визначеного лікарем або рекомендаціями інструкції кількості прийому препарату з рівними проміжками. При запущених формах перебігу хвороби лікар може переглянути дозування препарату.

    Суспензія

    Рідина коливається від світло-сірого з жовтуватим відтінком до сірого кольору, має певний фруктовий запах. Застосовується при гарячковому синдромі на тлі інфекційних захворювань, для зменшення синдрому болю.

    Одноразові дози перорального прийому ліків для дітей різного віку становить від 10 мг/кг до 250-500 мг. Більш точно допоможе визначитися з дозуванням тільки лікуючий лікар, який спостерігав дитини в початковій стадії захворювання.

    Курс відновлення нормальної температури максимум 3 дні. При гарній переносимості пити ліки 3-4 рази перед прийомом їжі.

    Таблетки

    Широко поширеним ненаркотическим анальгетиком є таблетований парацетамол. Механізм впливу нічим не відрізняється від інших форм препарату. Пити ліки рекомендується після прийому їжі.

    Дозировка парацетамола в таблетках для детей: свечи, сироп, инструкция, аналоги, ценаДозировка парацетамола в таблетках для детей: свечи, сироп, инструкция, аналоги, цена

    Таблетований препарат можна призначати дитині після двох років, не раніше. Приймати таблетки будь-якій дитині дуже складно. Навіть якщо їх стовкти і замаскувати підсолодженою водою, не кожен малюк залюбки проковтне гіркий порошок

    Дозування таблетованого парацетамолу залежить від віку дитини та складності перебігу захворювання. Якщо немає особливих показань, дозування становить для малюків від двох до шести років не більше половини таблетки, для дітей від шести до дванадцяти років добовий прийом складається з однієї таблетки.

    Протипоказання до застосування

    Будь-який медичний препарат має ряд властивих йому протипоказань. Парацетамол не є винятком. Перед застосуванням ліки уважно читайте інструкцію.

    Дитині, яка страждає від алергії або має високу чутливість до компонентів парацетамолу, необхідно записатися на консультацію до лікуючого лікаря для коригування схеми індивідуального відновлення здоров’я.

    Пацієнтам від нуля до одного місяця даний медикамент не призначають, до шести років давати препарат у таблетках не треба, у них занадто велика дозування діючої речовини.

    Дозировка парацетамола в таблетках для детей: свечи, сироп, инструкция, аналоги, ценаДозировка парацетамола в таблетках для детей: свечи, сироп, инструкция, аналоги, цена

    Хворим, які мають певні патологічні (гострі або хронічні) процеси в організмі потрібно бути дуже обережним під час прийому парацетамолу. Краще всього довіритися фахівцями і при необхідності провести стаціонарне лікування, якщо присутні:

  • хвороби нирок;
  • патологія жовчних проток;
  • хвороба Жильбера (пігментний гепатоз);
  • ускладнення ендокринного апарату;
  • час вагітності;
  • грудне вигодовування;
  • хвороба Госпелу;
  • старечий вік.
  • Побічні реакції

    Небажані реакції на прийом суспензії, супозиторіїв, сиропу або таблеток, активним речовинам яких відноситься парацетамол є рідкісними і наступають найчастіше при тривалому курсі лікування, понад п’яти днів.

    Основні побічні ефекти:

  • печія;
  • здуття живота;
  • запор або пронос;
  • відрижка;
  • зниження кількості лейкоцитів;
  • зниження кількості нейтрофілів;
  • зниження кількості еритроцитів, тромбоцитів;
  • недокрів’я;
  • алергія;
  • кропив’янка;
  • набряк горла;
  • кровоточивість ясен;
  • часті кровотечі з носа.
  • При розвитку будь-яких побічних явищ слід негайно припинити лікування і звернутися за консультацією до лікаря.

    Парацетамол з анальгіном

    Анальгін або аспірин для маленьких дітей суворо заборонено. Ацетилсаліцилова кислота (аспірин)діє отравляюще на молодий організм, може викликати важке нездужання, блювання, головний біль. Після прийому анальгіну настає анафілактичний шок або загрозливе життя стан, виражене у дитини падінням кров’яного тиску і погіршенням кровопостачання життєво важливих органів.

    При дуже високій температурі дитині можна зробити ін’єкцію анальгіну з димедролом, але краще це довірити висококваліфікованим фахівцям.

    Аналогічні препарати

    На ринку медичних препаратів є велика кількість аналогічних парацетамолу медикаментів. До таких аналогам належать усі препарати з групи нестероїдних протизапальних засобів (ібупрофен, аспірин, німесулід і т. д.).

    Список найменувань (в дужках вказані можливості побічних реакцій організму):

  • апап (може розвинутися гіпоглікемія)
  • далерон (надає гепатотоксична дія; не можна страждають на алкоголізм);
  • дитячий панадол (можливі запалення шлунково-кишкового тракту: нудота, блювання, набряк Квінке);
  • ифимол (свербіж шкіри як побічна реакція);
  • калпол (в якості побічних явищ виступають алергічні реакції у вигляді висипу, свербежу);
  • лупоцет (можуть виникнути болі в шлунково-кишкових відділах, задишка, може розвинутися або загостритися нефротоксичність);
  • мексален (використовувати з обережністю. Можливі ниркові коліки, тромбоцитопенія, алергія);
  • памол;
  • перфалган (можливі артеріальна гіпотензія, висип на слизових оболонках тіла);
  • проходол (біль у шлунку, запори, нудота);
  • санидол (діарея, нудота, втрата апетиту);
  • стримол (кропив’янка, тромбоцитопенія, печія);
  • тайленол (запаморочення, втрата орієнтації, нудота, слабкість);
  • флютабс (печія, проблеми з шлунком, нудота, слабкість);
  • цефеко Д (анемія, нудота, блювання);
  • ефералган (тенезми, зниження тиску, болі в шлунку).
  • Ціна парацетамолу

    На сьогоднішній день цінова політика парацетамолу в аптеках регіонів Росії різна.

  • парацетамол 500 мг, №20 коштує від 4 до 7 рублів;
  • таблетки 500 мг, № 20 можна купити за 14 – 20 рублів;
  • таблетки 200 мг, №10 розкид цін становить від 3 до 20 рублів;
  • суспензія 120 мг на 5 мл, 100 мл можна придбати за 61 – 77 рублів;
  • суспензія 120 мг на 5 мл, 200 мл обійдеться в 118 – 154 рубля;
  • супозиторії 100 мг, №10 – 31 близько 42 рублів;
  • ректальні свічки 500 мг, №10 – до 45 рублів;
  • супозиторії 250 мг, №10 вартість від 48 рублів до 60.
  • Перед тим, як визначитися з вибором покупки, краще всього записатися на прийом до лікаря для отримання консультації.

    За темою:  Лікування сколіозу в Ізраїлі: операція, метод Спондилодезу, клініки, ціни

    MAXCACHE: 0.55MB/0.00298 sec