Панадол для дітей: інструкція із застосування, протипоказання,аналоги, ціна

Показання ліки

Основна функція засобу: зниження температури при застуді і грипі. З допомогою Панадола батьки полегшують жар при захворюванні дітей вітрянку, кашлюк, кір, краснуху, скарлатину, свинкою та іншими інфекціями. Використовують його при виникненні отитів, ангінах. Панадол використовується для дітей, у яких ріжуться зуби.

Активний компонент ліки парацетамол використовується для усунення спека після щеплень. Важливе гідність ліки: можливість використовувати його для дітей з третього місяця життя. Парацетамол не впливає на водно-сольовий обмін дитячого організму та стан слизової оболонки шлунка і кишечника.

Інструкція із застосування і дозування

В аптечних кіосках Панадол зустрічається в декількох формах. Це і таблетки, і порошок для приготування розчину, і свічки, і сироп (суспензія), і капсули. Форма прийнята пацієнтом ліків повністю залежить від віку, стану пацієнта та чутливістю до препарату.

Для маленьких дітей ліки випускається в декількох формах: суспензія (сироп), ректальні свічки, таблетки.

Суспензія використовується для застосування всередину, вона розлита по флаконам об’ємом 100 мг. Сироп володіє приємним смаком і ароматом полуниці. У коробочці з ліками знаходиться мірний шприц і таблиця дозування, з якої легко зрозуміти, скільки складе дозування залежно від віку і ваги. Після прийняття дитиною жарознижуючі ліки (суспензія) діє через 20 хвилин і зберігає чинність до 3-4 годин.

Інструкція рекомендує: доза дається дитині не повинна перевищувати в добу більше 60 мг на кілограм маси, а разова максимальна доза не повинна перевищувати 15 мг на кілограм ваги дитини.

Приймається сироп раз в 4-6 годин, залежно від тяжкості перебігу хвороби. Сироп дають вже з третього місяця життя, що зручно при лікуванні простудних і інфекційних захворювань у немовлят. Курс без консультації лікаря не більше 3 днів. Якщо доза прийому ліків перевищена, рекомендується звернення до лікаря.

Інструкція по застосуванню Панадола виглядає наступним чином:

  • Для дітей віком 2-3 місяці сироп можна давати тільки за індивідуальним приписом лікаря-педіатра;
  • Для дітей 6-8 кг віком від трьох до шести місяців одноразово можна давати тільки 4 мг, максимальна добова доза для них складе 16 мг;
  • Для малюка віком від півроку до року вагою від 8 до 10 кілограм за один раз давати сироп можна не більше 5 мг, а максимально в добу дозування не може становити більше 20 мг;
  • Для дітей у віці від року до двох передбачена разова порція ліків 7 мг, а добова доза 28 мг.
  • Панадол для детей: инструкция по применению, противопоказания,аналоги, ценаПанадол для детей: инструкция по применению, противопоказания,аналоги, цена

    При лікуванні жару і болю за допомогою супозиторіїв рекомендована добова доза не більше 4 штук. Ставлять свічки Панадол по 3-4 рази через чотири-шість годин. Дія однієї свічки досягає шести годин. Застосовують свічки з досягнення дитиною піврічного віку. Лікувальний ефект свічки Панадол починається через 1-2 години після ректального введення. Вводяться свічки ректально.

    Ліки, що випускається у формі таблеток, являє собою блістери, розраховані на 6 та 12 таблеток. Самі таблетки білого кольору з тисненням. Таблетки дітям рекомендується приймати тільки з 6 років. Інструкція говорить, максимальна рекомендована доза на добу становить 4 таблетки:

  • Дитині з 6 до 9 років рекомендується прийом по половині таблетки (250 мг) 3-4 рази на добу, з інтервалом не менше 4 годин. Максимально в добу їм дозволяється приймати 2 таблетки;
  • Дитині з 9 до 12 років рекомендується прийом по одній таблетці 3-4 рази на добу, давати таблетки варто не частіше, чим раз на 4 години.
  • Ліки не п’ють більше 5 днів як знеболювальний та не більше 3 днів як жарознижуючий. Перевищення дозування або збільшення курсу лікування дозволяється тільки лікарем, не можна збільшувати дозування ліки самостійно.

    При лікуванні метоклопрамідом і домперидоном збільшується швидкість всмоктування активної речовини Панадола в кров. Панадол посилює ефект варфарину, можливо, підвищення ризику кровотеч. Застосування барбитуров, знижує жарознижувальну дію активної речовини препарату, можливе посилення токсичної дії печінки. Жарознижуючий засіб Панадол знижує дію діуретиків.

    Протипоказання і побічні еффети

  • Панадол не рекомендується застосовувати з іншими препаратами, які містять парацетамол, щоб уникнути передозування;
  • Засіб не слід приймати дітям з хворобами нирок і печінки;
  • Якщо пацієнту проводиться паралельно курс рифампіцину або лікування протисудомними засобами, то існує ризик токсикологічного ураження печінки;
  • Ліки рекомендується використовувати з обережністю дітям до 3 місяців;
  • Не можна застосовувати Панадол для дітей з непереносимістю фруктози;
  • Ліки не дають недоношеним дітям з дефіцитом ваги;
  • Іноді препарат спричиняє послаблюючий ефект.
  • Серед побічних реакцій на препарат лікарями фіксуються алергічні реакції у вигляді висипань на шкірних покривах. Вони припиняються при відміні препарату протягом 24-48 годин. Побічні ефекти в повній мірі проявляються при передозуванні препарату. У перші добу настає блідість шкіри, болі в животі, нудота та блювання. На першу-другу добу після передозування настає токсичне ураження нирок і печінки аж до розвитку печінкової недостатності, наслідками якої можуть бути енцефалопатія, кома, летальний результат. Можливе виникнення серцевої аритмії та панкреатиту.

    Панадол для детей: инструкция по применению, противопоказания,аналоги, ценаПанадол для детей: инструкция по применению, противопоказания,аналоги, цена

    При передозуванні препарату необхідно надання термінової медичної допомоги, навіть якщо симптоми ще не встигли себе проявити.

    В домашніх умовах промивається шлунок, призначають активоване вугілля. Після перевищення дозування призначається N-ацетилцистеїн або метіонін протягом 2 діб. Лікарем при необхідності призначається альфа-адреноблокатор у вигляді підтримуючої терапії. Після передозування можливий період підвищеної чутливості до иодсодержащим препаратів.

    Аналоги

    У цього ліки багато аналогів, що мають жарознижуючу і болезаспокійливу ефектом. Медичні препарати-аналоги розроблені на основі різних речовин (парацетамол, ібупрофен тощо). Наприклад, аналогами Панадола виступають ліки з вмістом парацетамолу:

  • Парацетамол. Препарат випускається у формі сиропу та таблеток. Таблетки упаковані по 10, 20 штук. Виробник: Фармстандарт. Країна-виробник: Росія;
  • Калпол. Випускається у формі суспензії. Флакон ємністю 100 мл Країна-виробник: Німеччина;
  • Ефералган. Ліки випускається у формі свічок, капсул і сиропу, шипучих таблеток. Країна-виробник: Франція;
  • Цефекон Д. Форма випуску: свічки. Ліки виготовлено в Росії;
  • Перфалган. Ін’єкції виробництва французьких фармацевтів;
  • Стримол. Випускається у формі таблеток. Країна-виробник: Нідерланди.
  • Одним з ліків-аналогів Панадола вважається Нурофен, основною речовиною якого є ібупрофен. Нурофен випускається у формі шипучих таблеток, свічок, сиропу. Нурофен випускається зі смаком апельсина або полуниці. На флаконі сиропу «Нурофен» є захист від маленьких пацієнтів, щоб дитина не відкрив і не попив солодкого сиропчика. Він теж оснащений пластмасовим мірним шприцом, який дозволить уникнути передозування. Препарат ефективно справляється з пониженням спека під час простудних і інфекційних захворювань, знімає болі різного походження.

    Ціна препарату

    Ціна Панадола залежить від торговельної націнки аптек, регіону, країни в якому купували ліки і від форми випуску. Наприклад, ціна ліки, що випускається у формі ректальних свічок варіюється від 66 рублів до 69 рублів. Форма випуску ліки у формі сиропу коштує від 93 до 99 рублів, залежно від аптечної мережі, торгової націнки, постачальника ліків. У середньому ціна на ліки у формі таблеток варіюється від 29 до 33 рублів. Варто пам’ятати, що доставка ліків через інтернет-аптеки до клієнта заборонена відповідно до федеральним законодавством про обіг лікарських засобів.

    За темою:  Пелюшковий дерматит у дітей: як лікувати, причини, симптоми, профілактика

    MAXCACHE: 0.54MB/0.00124 sec