Ліки, таблетки від головного болю для дітей

1 Що дітям можна

Однак це не завжди приносить свої плоди, і доводиться вдатися до допомоги препаратів. В даний час таблетки від головного болю для дітей представлені в обмеженій кількості. Насамперед, це Парацетамол і препарати цього ряду. Найбільш поширені Еффералган, Калпол, Парацет, Дафалган. В якості жарознижуючого засобу годуючим мамам і малюкам рекомендується приймати Колдрекс, Фервекс і інші комплексні препарати, що містять парацетамол у якості одного з головних компонентів.

Для учнів молодших класів кращим є застосування ліків у вигляді суспензій, мікстур. Лікарські препарати в рідкому вигляді діють значно швидше. Для немовлят краще використовувати ліки ректально. Дозволено давати Парацетамол немовлятам до 3 місяців.

Ефект після застосування Парацетамолу повинен настати практично відразу, якщо головні болі пов’язані з вірусною інфекцією. У випадку з бактеріологічним поразкою ліки не допоможе. Тому малюка якомога швидше потрібно показати педіатра. Доза препаратів на основі парацетамолу розраховується, виходячи з маси тіла дитини: 10-15 мг на 1 кг ваги.

Перевищення неприпустимо, так як веде до алергічних реакцій і ураження печінки.

Ще одним більш-менш безпечним препаратом для дітей визнаний Ібупрофен і препарати на його основі. Їх можна давати малюкам, починаючи з півроку. Потрібно пам’ятати, що повторну дозу препарату дозволяється давати, якщо минуло 4 години після прийому першої.

Найсильнішим лікарським препаратом для дітей є Німесулід. Він входить до складу таких ліків, як Найз, Німесил, Німегезик. Ці засоби можна використовувати при сильному головному болю у дітей після 12 років. При цьому початкова доза повинна бути наполовину менше зазначеної в інструкції. Не варто надмірно навантажувати незміцнілий організм.

2 Які препарати не рекомендується давати

Для полегшення болю дітям раніше давали Аспірин, тобто ацетилсаліцилову кислоту. Однак проведені дослідження показали, що він зовсім не безпечний для маленької людини. Тривале застосування ліків може призвести до уражень головного мозку. Особливо, якщо дитину цим препаратом лікують при підозрі на вірусну інфекцію. Прийом Аспірину може спровокувати синдром Рея.

Крім ацетилсаліцилової кислоти, неприпустимим препаратом для дитячого організму є Цитрамон. Активні речовини в його складі при попаданні в організм розпадаються, утворюється парацетамол. Не варто забувати, що Аспірин також входить до складу цитрамону.

Лікарі радять досить обмежено застосовувати Анальгін і препарати з них. Це Баралгін, Темпалгін, Триган. Заборони пов’язані з сильними алергічними реакціями на ліки. Алергія проявляється важкими формами кропив’янки. Допускається разове використання препарату з подальшим зверненням до лікаря.

У будь-якому випадку, краще не давати дітям медикаменти, щоб не спровокувати незворотних наслідків в організмі.

Таблетка — це не панацея, а засіб екстреного позбавлення від болю.

За темою:  Ангедония (нездатність отримувати задоволення): лікування в домашніх умовах і лікарські рекомендації

MAXCACHE: 0.53MB/0.00112 sec